3CITY PIANO DAYS w Klif Gdynia

28.03.2019 Wydarzenia

Muzyczny festiwal 3CITY PIANO DAYS ogarnie Trójmiasto. Gdynię reprezentuje Galeria Klif

Trzy dni muzyki fortepianowej w różnych odsłonach: klasycznej, jazzowej i filmowej, kilkunastu artystów i akcja charytatywna na operację młodego pianisty – to wszystko odbędzie się w gdyńskiej Galerii Klif w dniach 29-31 marca w ramach festiwalu 3City Piano Days. Festiwal rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, a w sobotę i w niedzielę koncerty startują o godzinie 12:00.

Światowe obchody Piano Day w Klifie

Festiwal jest częścią światowych obchodów Piano Day, który przypada zawsze na 88. dzień roku, czyli 29 marca (tyle klawiszy ma fortepian). Koncerty odbędą się także w Sopocie i w Gdańsku, a 7 kwietnia, w studiu koncertowym Radia Gdańsk, będzie miał miejsce koncert finałowy. Radio Gdańsk objęło patronat nad całym festiwalem.

Już w piątek 29 marca, od godziny 16:00 przez kilka godzin będzie można posłuchać improwizacji jazzowych Dominika Kisiela, utworów Chopina, Albeniza, Piazzoli i nieśmiertelnych motywów filmowych z obrazu „Love Story” i innych. W sobotę fortepian zabrzmi już od godziny 12. Pomiędzy 12 a 16, usłyszymy muzykę do filmów „Piraci z Karaibów”, „Listy do M”, utwory Noskowskiego, Brahmsa, Gershwina, Chet Bakera, Raya Charlesa czy Niny Simone. O godzinie 15 rozpocznie się BOOGIE BOOGIE SHOW – kulminacyjny punkt dnia. Wystąpi znakomity i popularny pianista Bartłomiej Szopiński, który zaprezentuje własne kompozycje w stylu boogie boogie. Od godziny 16 będzie można usłyszeć 14-letniego uzdolnionego pianistę, Mikołaja Charuka, na rzecz którego organizowana jest zbiórka środków. Usłyszymy nastrojową muzykę Chopina i Paganiniego. W niedzielę znów kolejne godziny z muzyka klasyczną i filmową. Koncerty będą odbywać pomiędzy godzinami 12 i 14 oraz 16 i 18. Usłyszymy muzykę z „Polskich dróg”, „Amelii”, „Romeo i Julii”. „Narodzin gwiazdy” i innych, a także improwizacje jazzowe.

Podczas festiwalu w Klifie wystąpią: Ilona Damięcka, Dominik Kisiel, Hanna Podlaska, Hubert Guzowski, Karolina Kuskowska, Mikołaj Charuk, Roksana Szreder, Ola Mońko, Ania Jopek, Bartłomiej Ormianin, Anna Mikolon, Mateusz Lipiński, Tomasz Szwelnik, Katarzyna Chełchowska, Beata Krzemień, Bartłomiej Szopiński.

Wydarzenia 3City Piano Days

Gdyńska odsłona festiwalu z koncertem Bartłomieja Szopińskiego jest jednym z ośmiu wydarzeń, organizowanych w sześciu polskich miastach. Oprócz Gdyni są to: Warszawa, Poznań, Mława, Gdańsk i Sopot. Wszystkich, którzy w tych dniach odwiedzą Galerię Klif, organizatorzy zapraszają do wsparcia finansowej zbiórki na operację niepełnosprawnego i bardzo zdolnego 14-letniego pianisty Mikołaja. Mikołaj mieszka w Gdańsku i jest uczniem Sopockiej Szkoły Muzycznej. Charytatywna zbiórka będzie prowadzona przez trzy dni trwania festiwalu – od piątku do niedzieli. Organizatorem festiwalu i zbiórki jest Fundacja Źródło Tworzenia.

Koncerty w Galerii Klif odbędą się na parterze koło fontanny.

Prowadzona jest też zbiórka na facebooku: https://www.facebook.com/donate/398595810723210/

Więcej o festiwalu: https://www.facebook.com/3CITY-PIANO-DAYS-1097777107041709

Program Ramowy – Koncerty w Galerii Klif – 3City Piano Days

PIĄTEK 29.03.2019

 • Pomiędzy godzinami 16:00-20:00
  • klasyka, jazz, improwizacje/impresje pianistyczne, interpretacje znanych standardów jazzowych, muzyka filmowa, muzyka klasyczna

Zagrają pianiści: Ilona Damięcka, Dominik Kisiel, Hanna Podlaska, Hubert Guzowski, Karolina Kuskowska, Mikołaj Charuk, Roksana Szreder, Ola Mońko.

SOBOTA 30.03.2019

 • Pomiędzy godzinami 12:00-14:00
  • improwizacje jazzowe, klasyka, muzyka filmowa

Zagrają: Ania Jopek, Bartłomiej Ormianin, Anna Mikolon, Ola Mońko, Mateusz Lipiński,

 • godzina: 15.00

WYDARZENIE SPECJALNE BOOGIE BOOGIE SHOW BARTŁOMIEJ SZOPIŃSKI

 • Pomiędzy godzinami 16:00-18:00
  • klasyka, utwory popularne

Zagrają pianiści: Mikołaj Charuk

NIEDZIELA 31.03.2019,

 • Pomiędzy godzinami 12:00-14:00
  • improwizacje/impresje pianistyczne, klasyka, jazz, muzyka ilustracyjna, muzyka filmowa

Zagrają pianiści: Tomasz Szwelnik, Dominik Kisiel, Katarzyna Chełchowska

 • Pomiędzy godzinami 16:00-18:00
  • klasyka, jazz, utwory popularne

Zagrają pianiściBeata Krzemień