Festiwal Globaltica
w Galerii Klif

05.07.2019 Wydarzenia

Data rozpoczęcia: 05.07.2019

Data zakończenia: 31.07.2019

Globaltica jest wyjątkowym festiwalem, którego głównym celem jest pokazywanie wielokulturowości oraz przybliżenie odległych tradycji i religii. To niepowtarzalna okazja poznania kultur świata i zobaczenia tego, jak łączą się ze współczesnością. Tegoroczna edycja potrwa 5 dni (17-21 lipca) i odbędzie się częściowo na terenie Galerii Klif. To kolejna inicjatywa gdyńskiego Klifu, który realizuje intensywne działania przybliżające odwiedzającym różne oblicza sztuki. W ramach festiwalu na gości galerii czeka wyjątkowa wystawa, a dzieci będą mogły wziąć udział w inspirujących warsztatach. 

Wystawa plakatów już od piątku 5 lipca! 

W ramach Festiwalu Globaltica, w Galerii Klif odbędzie się wystawa festiwalowych plakatów, która startuje w Klifie w piątek, 5 lipca. Wystawa będzie trwała do końca miesiąca, a jej główna część zostanie umieszczona na parterze przy fontannie. Wszystkie plakaty nawiązują do wielokulturowości, podróży i instrumentów muzycznych. To niezwykle kolorowe i pełne energii prace. Ich autorem jest Piotr Pucyło – dyrektor artystyczny festiwalu Globaltica. 

Warsztaty dla dzieci 

W Galerii Klif odbędą się również festiwalowe warsztaty dla dzieci. W czwartek, 18 lipca br. będą to „Rytmy ziemi” – zajęcia ukazujące niezwykły świat bębnów i egzotycznych instrumentów perkusyjnych. Każdy z uczestników stanie się członkiem „Orkiestry Perkusyjnej”. W programie zawarta będzie część terapeutyczna – bajki i opowieści w połączeniu z muzyką relaksacyjną na żywo. Dodatkowo w piątek, 19 lipca br. dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach „Owady i węże”, podczas których stworzone zostaną barwne eko-zwierzaki. Kolorowe węże, pszczoły, muchy i pająki tworzone będą w duchu upcyclingu oraz ekologii.

Program: 

5-31 lipca – strefa Globaltica (na parterze przy fontannie)

Wystawa plakatów Globaltica 

18 lipca godz. 18.00 – strefa Globaltica (na parterze przy fontannie)

Warsztaty muzyczne dla dzieci  „Rytmy ziemi” 

19 lipca godz. 14.00 – strefa Globaltica (na parterze przy fontannie)

Warsztaty dla dzieci „Owady i węże” – tworzenie eco-zabawek.