Galeria Klif – jeszcze więcej sztuki

08.01.2019 Aktualności

Jeszcze więcej młodych polskich twórców w Galerii Klif! Na parterze pojawiły się nowe obrazy.

To doskonała okazja do spotkania z młodą sztuką i własną wrażliwością.

 Wystawa w Galerii Klif wtopiła się w przestrzenie wspólne, dając prawdziwe odczucie słowa galeria. Klienci podczas wizyty na zakupy czy kawę mogą obejrzeć prace wykonane przez współczesnych polskich artystów.

Wystawę przygotował Project ART, który promuje sztukę oddając ją do dyspozycji spontanicznego odbiorcy. Umiejscowienie jej w przestrzeni centrum handlowego daje klientowi możliwość osobistego kontaktu z obrazem, bez konieczności wizyty w  galerii sztuki czy muzeum. Może się z nią zetknąć trochę przez przypadek, ale odebrać ją całym spektrum wrażeń i emocji.

Partnerem Project ART w działaniach na terenie Trójmiasta jest Galeria Oranż, która udostępniła własne ekspozycje na potrzeby wystawy. Wśród autorów, których obrazy są obecne w przestrzeni Galerii Klif można znaleźć m.in. „Madonnę” wielokrotnie nagradzanego Wojciecha Bąbskiego, biało-złote, minimalistyczne prace Piotra Kani czy kobiece akcenty Jadzi Hajdo.

Kluczem do wyboru obrazów, które dołączyły do ekspozycji prezentowanej od początku roku jest mocny kolor. Kuratorce wystawy, Agnieszce Gzyl z Galerii Oranż w realizacji tej wystawy przyświecał jeden cel – dotarcie do jak największej liczby odbiorców poprzez pokazanie różnorodności młodej polskiej sztuki. Jedna z części wystawy to ukłon w kierunku ludzi kochających morze! Niebieskie obrazy Ani Baranowskiej zaczarują każdego, kto szuka wytchnienia od zgiełku. Katarzyna Kordyasz to artystka młodego pokolenia. Jej obrazy w magicznym niebieskim kolorze – ożywią każde miejsce! I jeszcze  Piotr Gzyl  i jego „Zatoka”- przywodzi na myśl wielki błękit.

Druga część wystawy jest mocno geometryczna i kontrastowa. Wzrok przyciągają biało-czarne postacie i mocne uderzenie koloru i graficznych wzorów. To praca Wojciecha Urbańczyka. Następnie mocny czerwony akcent to dzieło Justyny Dworzak, dalej wspaniały graficzny obraz Bogdana Kozona i powyżej „Nocny akt” Magdalleny Penke. Wiele jej obrazów było rozchwytywanych na aukcjach Młodej Sztuki. Gdy oko napotka subtelne odcienie bieli – szarości do czerni z akcentem złota – to obraz Piotra Kani.  Całości dopełniają dwa mocne obrazy Jacka Juriewicza, artysty, który ma doskonały warsztat, maluje obrazy bardzo dekoracyjne. Podobają się zarówno młodym klientom jak również tym, obeznanym już w świecie sztuki.

Całość jest rozpięta między spokojem błękitu a grą wzorów i kształtów. Z pewnością nie można wobec tej wystawy przejść obojętnie, nie poświęcając choćby chwili na spotkanie z artystą i jego obrazem.

Zapraszamy!