KLIF POMAGA

10.04.2020 Aktualności

Pomoc w czasie epidemii. Galeria Klif we współpracy z Urzędem Miejskim Gdyni wspiera szpitale i uczniów

Galeria Klif przekaże ponad 300 urządzeń elektronicznych, a wśród nich 190 tabletów i blisko 50 drukarek dla dzieci z potrzebujących rodzin, będących pod opieką gdyńskiego MOPS oraz do gdyńskich szpitali. Urządzenia ułatwią dzieciom naukę przez internet oraz pomogą pacjentom w przetrwaniu trudnych chwil rozłąki z rodziną.

Do akcji włączył się jeden z największych najemców gdyńskiej Galerii Klif – Media Expert. Sieć entuzjastycznie zareagowała na inicjatywę i ufundowała słuchawki oraz głośniki mobilne, które zostaną dołączone do przekazywanych darów.

– Samotny pobyt w szpitalu, odcięcie od rodziny i przyjaciół to ogromne wyzwania, jakie stawia przed nami koronawirus – mówi Katarzyna Gruszecka – Spychała, wiceprezydent Gdyni. – Kiedy Galeria Klif zgłosiła chęć pomocy gdyńskiej społeczności, zaczęliśmy szukać rozwiązań, które będą właściwą odpowiedzią.

– Pomysł z ufundowaniem tabletów dla chorych w szpitalach oraz zestawów z drukarkami dla wielodzietnych rodzin, w których może być zbyt mało urządzeń, albo ich nie ma wcale, gdyż są to rodziny niezamożne, którymi opiekuje się MOPS, uważam za strzał w dziesiątkę. Dzięki tej pomocy dzieci będą mogły się uczyć i mieć kontakt z rówieśnikami. Całości dopełniają zestawy słuchawkowe, pozwalające choćby na naukę języka czy słuchanie ulubionej muzyki, co jest nie do przecenienia w czasie izolacji – mówi wiceprezydent Gdyni

Łączna wartość przekazanych sprzętów wyniosła 10 tys. Euro. Urządzenia trafią m.in. do dzieci z rodzin znajdujących się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, odpowiedzialny za dystrybucję darów, uzgadnia też na bieżąco zapotrzebowanie ze szpitalami.

– Chcemy pomóc ludziom być ze sobą, choćby wirtualnie, w tym trudnym czasie. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ obecnie w najcięższej sytuacji znalazły się dzieci, które muszą kontynuować naukę, a nie zawsze ich rodziny mogą sobie pozwolić na sprzęt elektroniczny. Zakaz odwiedzin, choć słuszny to, pogłębia poczucie osamotnienia chorych.
Tablety pozwolą pacjentom na kontakt z rodzinami – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif w Gdyni. – Dziękuję Media Expert za włączenie się do akcji i okazane serce.

– Gdynia to miasto wrażliwe. Tym bardziej cieszy, że przedsiębiorcy nie zapominają o potrzebujących. Przekazanie sprzętu do nauki dla dzieci i młodzieży, dla której e-learning to teraz jedyna możliwość edukacji, to realna i potrzebna pomoc. Społeczna odpowiedzialność biznesu wśród firm z naszego miasta naprawdę ma się dobrze. – mówi wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Akcje społeczne i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności

Klif angażuje się w liczne akcje społeczne zbliżające do siebie lokalne społeczności. Największym z dotychczas podjętych działań był konkurs “Z miłości do Gdyni” zorganizowany pod patronatem prezydenta Gdyni we współpracy z Dziennikiem Bałtyckim. Podczas konkursu, spośród nauczycieli, aktywistów i działaczy społecznych, wyłoniono 10 współczesnych bohaterów miasta. W Galerii Klif odbywają się także organizowane we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni, wystawy obrazujące codzienne życie przedwojennych gdynian. Organizowane wokół nich oprowadzania kuratorskie i eventy angażowały mieszkańców i przekazywały wiedzę o przeszłości. Obecnie z powodu kwarantanny Galeria Klif i Muzeum Miasta Gdyni udostępniły zbiory z dotychczasowych wystaw, w formie cyfrowej na stronie www.gdyniawsieci.pl. Galeria
Klif angażuje się również w liczne akcje społeczne takie jak: drzewko za makulaturę i 3city Piano Days, połączone z akcjami charytatywnymi.