Klif wspiera talenty – finał Konkursu

20.12.2021 aktualności

Młode talenty Klifu wyłonione!

Sukcesem zakończył się właśnie kolejny etap konkursu KLIF WSPIERA TALENTY, organizowanego przez Dom Mody Klif w Warszawie i Galerię Klif w Gdyni we współpracy z Fundacją Źródło Tworzenia. Tym samym znamy już wszystkich zwycięzców, tego wyjątkowego konkursu.

Akcja KLIF WSPIERA TALENTY była kolejną inicjatywą kulturalną, podejmowaną przez markę Klif, zgodną z wartościami i filarami działalności obu obiektów, które to w swojej misji mają, realizują i wspierają liczne inicjatywy kulturalne. Tym razem działanie było o tyle nietypowe, że po raz pierwszy dotyczyło dzieci, w dodatku ponadprzeciętnie utalentowanych muzycznie. Zarówno warszawski Dom Mody Klif, jak i gdyńska Galeria Klif, wspólnie z Fundacją Źródło Tworzenia (wpierającą dzieci, osoby niepełnosprawne i działania twórcze artystów), dały im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności.

– Jesteśmy pod absolutnym wrażeniem talentu wszystkich dzieci, które prezentowały się na naszych profilach facebookowych – mówi Sylwia Wiszowata – Łazarz – Associate Director, Head of Marketing Asset Services w Cushman&Wakefield. – Wszystkie pokazy były dla nas niezwykle inspirujące, bo obrazowały nie tylko ponadprzeciętne umiejętności młodych artystów, ale także ciężką pracę oraz wielką pasję, którą z nimi łączą – dodaje.

– Podjęte działania przyczyniły się również do aktywizacji utalentowanych muzycznie dzieci, zapewniły dodatkową motywację i inspirację do rozwoju ich talentów oraz pozytywnie wpłynęły na społeczność rodziców, nauczycieli i szkoły muzyczne – dodaje Aurelia Kurczyńska – Wiceprezes Fundacji Źródło Tworzenia.

Konkurs odbywał się za pośrednictwem serwisu Facebook. Osiemnaścioro utalentowanych dzieci, na nagranych filmach video prezentowało swoje umiejętności w dwóch kategoriach: fortepian i inne instrumenty. Filmy umieszczono na profilach społecznościowych Galerii Klif Gdynia i Domu Mody Klif Warszawa, a o nagrodzie publiczności decydowała liczba polubień internautów.  Ponadto wszyscy laureaci konkursu zostali wyróżnieni.

Talent publiczności w kategorii fortepian w Domu Mody Klif w Warszawie otrzymał ośmioletni Filip Lipiński, a w kategorii instrumental ośmioletni wirtuoz skrzypiec Ostap Słobodianiuk. W gdyńskiej Galerii Klif z kolei, w kategorii fortepian nagrodę publiczności otrzymał dziewięcioletni Iwo Sypniewski, a w kategorii instrumental urocza ośmioletnia oboistka Aleksandra Kunicka. Zwycięzcy nagrody talent publiczności otrzymali możliwość nagrania oddzielnych dla obu galerii teledysków, których prezentacja nastąpi po Nowym Roku. Dnia 18 i 19-go grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla młodych talentów. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji na  profilach społecznościowych Galerii Klif Gdynia i Domu Mody Klif Warszawa.

Marka Klif od lat angażuje się w różne akcje i projekty charytatywne. Działania na rzecz niesienia pomocy innym są na stałe wpisane nie tylko w jej strategię, ale przede wszystkim charakter działalności. Konkurs KLIF WSPIERA TALENTY jest szczególnym rodzajem działań CSR, wyjątkowym ze względu zarówno na formę, jak i grupę docelową. Jest też unikalny na skalę polskich galerii handlowych.