Kolekcja Resort 2019 Max Mara

12.03.2019 Aktualności

Już dziś odkryj Kolekcję Resort 2019 Max Mara w Klif Gdynia!

Kolekcja Resort 2019 Max Mara sięga tam, gdzie wszystko się zaczęło: historyczna firma założona przez Achille Maramottiego w 1951 roku.

Aby uczcić związek między tradycją a innowacją, marka zdecydowała się po raz pierwszy wystawić pokaz w niezwykłym otoczeniu kolekcji sztuki nowoczesnej Maramotti, galerii dostępnej dla zwiedzających od 2007 roku.

Awangarda malarska i artystyczna XX wieku reprezentowana przez Manzoniego, Burri, Anselmo i Novelli powraca do życia w pelerynach, plisowanych tunikach i garniturach z literkami.

Kolekcja, która celebruje wysoki włoski kunszt, tym samym potwierdzając po raz kolejny zdolność do przekształcania prawdziwego luksusu w czystą elegancję.

Fokus kolekcji Resort:

PLISY FORTUNY

Gwiazda kolekcji Resort 2019.Wybór tego rodzaju plisowanej tkaniny jest naszą interpretacją minimalizmu i tekstury typowej dla Arte Povera. Dokładniej, Fortuny to plisowana tkanina z bardzo małymi i prostymi plisami, które tworzą delikatny i minimalny efekt 3D. Ten efekt, który w Kolekcji realizowany jest na satynowej tkaninie poliestrowej, może być stosowany tylko na prostych i minimalnych sylwetkach, o uporządkowanym kroju. Zakładki Fortuny podążają za krzywizną ciała, tworząc efekty ruchów 3D.Kolekcja zawiera te plisy na tunikach, spódnicach i długich sukienkach.

MARIANO FORTUNY – Zaistniał jako projektant w świecie mody. Charakterystyczne są jego stroje inspirowane starożytną Grecją– długie tuniki wykonane z lekkich, marszczonych tkanin, do których uszycia stworzył specjalną maszynę. Pracował również nad samymi tkaninami, wymyślając nowe sposoby ich farbowania i nanoszenia wzorów, tak aby przypominały styl antyczny.

LITEROWANIE

Twombly, Novelli i Kounellis byli zafascynowani mocą czcionek. Pozbawione dosłownej treści litery zamieniają się w eleganckie ruchy taneczne na powierzchni płótna, stając się doskonałą inspiracją dla serii kaligraficznych wydruków.

Kultowy MaxMaraGram połączony jest z nowymi nadrukami liter, w których mieszają się makro i mikro litery, tworząc delikatne motywy graficzne

PALETA KOLORÓW

Nowa paleta kolorów łączy w sobie absoluty odcieni neutralnych, takie jak czarny, biały i camelowy, delikatne niuanse, takie jak odcień muszli, piasku i odrobina ametystu.

Zapraszamy do salonu Max Mara, znajdującego się na parterze!

MAX MARA
Telefon: 586904510