Premiera kolekcji Duka – jesień 2018

12.10.2018 Wydarzenia

We wrześniu marka DUKA oficjalnie zaprezentowała najnowszą, jesienną kolekcję „Targ warzywny”, która będzie dostępna w sieci. Z tej okazji zjawili się liczni dziennikarze i influencerzy, którzy jako pierwsi mieli okazję zobaczyć kompletną ofertę produktów do kuchni i jadalni. Istotnym punktem spotkania była prezentacja założeń inicjatywy „Local Love” oraz współpracy z serwisem LokalnyRolnik.pl.

Na miejscu zespół DUKA opowiedział o współpracy nawiązanej z platformą LokalnyRolnik.pl. Jest to unikalna inicjatywa, która zrzesza lokalnych rolników w wybranych miastach Polski i w ten sposób oferuje regionalne warzywa, owoce, pieczywo, sery itp. oraz zakłada również promocję małych rodzinnych firm i przedsiębiorstw. Działania serwisu LokalnyRolnik.pl umacniają przekonania marki DUKA, która pod hasłem „Local Love” buduje świadomość na temat zdrowej żywności oraz promuje regionalne, nieprzetwo- rzone produkty, na które rośnie coraz większe zapotrzebowanie wśród konsumentów szukających zdro- wych rozwiązań. Ze wsparciem serwisu LokalnyRolnik.pl DUKA może wspierać działania lokalnych gospodarstw i ułatwiać dostęp do lokalnych wyrobów i warzyw pochodzących z upraw stosujących metody rolne sprzyjające środowisku.
Założenia „Local Love” przedstawiono obecnym na miejscu dziennikarzom i influencerom, którzy mieli rów- nież okazję częstować się zdrowymi, warzywnymi przekąskami oraz świeżymi sokami wyciskanymi na wol- noobrotowej sokowirówce. Miejsce spotkania uświetniły wystawy nowych produktów DUKA oraz instalacja z ekologicznych warzyw, idealnie wpisująca się w charakter prezentacji.

Odniesienia do trendu zdrowej żywności i naturalności znajdują swoje odzwierciedlenie w jesiennej kolekcji DUKA. Wzornictwo inspirowane jest sezonowymi warzywami, dostępnych jesienią, takimi jak bakłażan, który jest motywem przewodnim kolekcji. Widoczne są również neutralne, jesienne barwy. Produkty prezentu- ją modne połączenia kolorów szarości, bakłażana oraz złota zestawione z ciekawymi strukturami drewna, szkła oraz szkliwionej ceramiki. Najważniejszymi atutami marki są porcelanowe i ceramiczne naczynia zachęcające do przygotowywania aromatycznych zapiekanek lub rozgrzewających zup. Żakardowe tekstylia z bawełny najwyższej jakości ocieplą surowe i nowoczesne wnętrza, a klasycznym dodadzą uroku i modnego akcentu. Z kolei ceramika reaktywna, o nieregularnym kształcie inspirowanym naturalnymi formami, elegancko ozdobiona kolorami jesieni uprzyjemni każdy posiłek. Kolekcję uzupełniają bogate linie akcesoriów oraz szkła.
Kolekcja dostępna jest we wszystkich sklepach stacjonarnych DUKA oraz w sklepie online: www.duka.com.