Śniadania dają moc!

25.09.2018 Wydarzenia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, o który dbają rodzice podczas porannego szykowania  swoich uczniów. Ale z co z drugim posiłkiem w szkole, często pomijanym przez maluchy? Galeria Klif pragnie, aby zdrowe nawyki były budowane już od dziecka, dlatego razem z Restauracją Olimp z dumą przyłączyliśmy się do akcji Gdyński Dzień Śniadania organizowanej we współpracy z Dziennikiem Bałtyckim.

Już jutro (26 września) strefie restauracyjnej Galerii Klif we współpracy z Restauracją Olimp odbędą się kreatywne warsztaty dla uczniów jednej z gdyńskich szkół podstawowych. Poprzedzone krótką pogadanką praktyczne zajęcia
z przygotowywania różnorodnego i pełnowartościowego śniadania to doskonały moment na zainteresowanie najmłodszych tematyką zdrowego odżywiania. Będzie ciekawie, kolorowo, a zamiast książek i zeszytów pojawią się fartuszki, warzywa i deski do krojenia! Brzmi jak dobra zabawa! A na koniec zajęć wszyscy zjedzą pyszne, własnoręcznie przygotowane śniadanie.

W zdrowym menu śniadaniowym zaplanowano m.in.:

  • Granolę z jogurtem i owocami
  • Torcik z pumpernikla
  • Owsiankę z mlekiem i bananami
  • Tofucznicę z pomidorami (wegańska jajecznica)
  • Naleśniki z mąki gryczanej z konfiturą ze śliwek i jogurtem  
  • Soki warzywne z buraków, marchewki, jabłka

Akcja organizowana pod patronatem Dziennika Bałtyckiego w ciekawy i kreatywny sposób buduje świadomość najmłodszych dotyczącą odżywiania, które będąc zdrowym wcale nie musi być nudne i monotonne. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów z naciskiem na aktywne uczestnictwo uczniów.