Aktualności

Wystawa edukacyjna Tempur „Jak się spało”

Wystawa edukacyjna Tempur „Jak się spało”

Odkryj tajemnice snu z Galerią Klif i Tempur

Galeria Klif w Gdyni zaprasza do udziału w fascynującej podróży przez historię snu i wypoczynku na wyjątkowej wystawie edukacyjnej pt. „Jak się spało? Historia łóżka w 7 odsłonach”. Jej otwarcie odbędzie się 1 marca 2024 roku. Będzie to niezwykła okazja do zgłębienia sekretów czynności, którą wszyscy tak kochamy – spania.

Pomysłodawczynią projektu jest Bożena Glanc z salonu firmowego TEMPUR w Galerii Klif w Gdyni, a kuratorką wystawy została Anna Ratajczak-Krajka, doświadczona historyczka sztuki z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Edukacyjna wystawa „Jak się spało?” przeniesie odwiedzających przez różne epoki i kontynenty, prezentując zwyczaje snu od prehistorii aż po dzisiejsze czasy. To wystawa, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych entuzjastów kultury spania. Ciekawostki, prezentacja nietypowych łóżek oraz elementy multimedialne sprawią, że każdy odwiedzający będzie miał możliwość samodzielnego eksplorowania historii snu. Ruchome ekspozycje oraz sensoryczna ściana z materacowymi wypełnieniami pozwolą na głębsze zrozumienie tego, jak zmieniało się postrzeganie wygody podczas snu na przestrzeni wieków. Dzięki goglom VR będzie można zobaczyć projekcję najnowocześniejszych technologii stosowanych przez firmę TEMPUR, będącą organizatorem wystawy.

Wystawa „Jak się spało? Historia łóżka w 7 odsłonach” jest dostępna do zwiedzania w Galerii Klif Gdynia od 1 marca 2024 roku.

Organizatorem wystawy jest Tempur Sealy International, Inc. – światowy lider w produkcji artykułów sypialnianych, który od ponad stu lat dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie snu dla konsumentów na całym świecie.

Serdecznie zapraszamy.


Piętro 1 (obok sklepu Pinko i S’portofino).

Inne Aktualności

TOP