CZEKOLADOWY MAKIJAŻ

19.10.2015 Sekrety urody

Maybelline w Super-Pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Pralinki inspirują nie tylko wielbicieli słodyczy. Najmodniejszy makijaż w tym sezonie jest czekoladowy!

Sama myśl o niej rozgrzewa, ekscytuje i każe zamknąć oczy z myślą o jej niebiańskim smaku. Czekolada,
bo o niej mowa, tej jesieni wyląduje nie tylko w, ale i na Waszych ustach oraz oczach. By być na czasie, zaopatrzcie się w kosmetyki we wszystkich odcieniach brązu. Co ważne, taki czekoladowy makijaż nie jest wcale zbyt ciemny ani przesadny – przeciwnie, umiejętnie nałożone kosmetyki sprawią, że twarz będzie wyglądała subtelnie i zmysłowo.

PRALINKI NA POWIEKACH

W ofercie wielu kosmetycznych firm (Bobbi Brown dostępny w perfumerii Douglas, Smashbox w perfumerii Sephora) pojawiły się całe palety do makijażu z kilku-kilkunastoma odcieniami tego koloru. Niektóre cienie
do powiek (Too Faced dostępny w Sephora) mają nawet w swoim składzie kakao i pachną prawdziwą czekoladą!

 

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Douglas(Centrum Handlowe Klif
w Gdyni), Super-Pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Takimi cieniami możecie zrobić makijaż każdego typu: od naturalnego „nude make-up” po intensywne, zmysłowe smoky eye. Cienie w kolorze karmelu lub mlecznej czekolady możecie nałożyć na powieki obficie, rozprowadzając kolor szeroko wokół oka. Kosmetyk zaaplikujcie np. pędzelkiem na całe górne powieki,
a następnie lekko rozprowadźcie je jeszcze wyżej, ku brwiom, tak, by delikatnie zlewały się ze skórą. Podkreślcie też cieniem dolne powieki. Jeśli wybierzecie cień w kolorze gorzkiej czekolady, aplikujcie go bardziej powściągliwie: wygląda najlepiej, gdy zrobicie nim jedynie kreskę wokół oka. Amatorkom brązów polecamy też czekoladową maskarę do rzęs (np. MAC dostępny w Douglas).

KARMEL, KAKAO, KAWA Z MLEKIEM

Makijażyści proponują, by odcieniami czekolady malować także usta. „Odcienie czekolady” interpretują bardzo szeroko: są to zarówno kolory miodu, karmelu, rdzawego brązu, jak i ciemnego bordo.

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Douglas(Centrum Handlowe Klif
w Gdyni)

Podobnie ma się rzecz z paznokciami: prawdziwym hitem w tym roku są płytki w odcieniach rozbielonego kakao, kawy z mlekiem oraz ciemnej czekolady (np. Yves Rocher, czy Pupa dostępna w Douglas).
Ponieważ do mody wróciła lekka opalenizna, na półkach drogerii pojawiły się pudry brązujące (np. Provoke czy L’Oreal Paris – znajdziecie je w Super-Pharm). Używajcie ich zamiast różu. Cudownie modelują rysy – sprawiają, że twarz wygląda zmysłowo i plastycznie ją rzeźbią. By uzyskać taki efekt, użyjcie pudru brązującego w dwóch odcieniach lub poszukajcie specjalnego kosmetyku do modelowania twarzy (np. Sephora). By lekko rozświetlić skórę, znajdźcie puder brązujący z lśniącymi drobinkami – nałóżcie go na same kości policzkowe, brodę i nos.

Super-Pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sephora(Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Dzieło zwieńczcie odpowiednim zapachem: spryskajcie się perfumami „na temat”, czyli takimi z czekoladową nutą (Il Profumo w Perfumerii Quality Missala). Polecamy!

 

Autor: Lara Adamczyk