D JAK DISCO

05.02.2016 Alfabet Mody

Projektanci w tym sezonie inspirują się trendami rodem z lat 70. i wzorują na stylizacjach stałych bywalców nowojorskiego klubu Studio 54.Najpopularniejszy i najbardziej ekskluzywny klub, mieszczący się w sercu Manhattanu, co weekend gromadził największe gwiazdy popkultury. Na parkiecie, zarówno w muzyce, jak i stylizacjach, dominowało disco. Ten trend powraca dzisiaj w odświeżonej odsłonie!

Na wybiegach i w kolekcjach pojawiły się ubrania wykonane z połyskujących tkanin (Betty Barclay), z mieniącymi się cekinami (Marks&Spencer) czy przetykane złotymi i srebrnymi nićmi (Patrizia Pepe). Takie ubrania zapewnią Wam wyjątkowy look, a na parkiecie będziecie błyszczeć! Pamiętajcie jednak, że elementy garderoby w stylu disco możecie nosić nie tylko na wieczorne wyjście, ale także łączyć je w codziennych stylizacjach. Poszukując inspiracji na wiosenny look zapoznajcie się z najnowszą kolekcją Balmain.

Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Marks&Spencer (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Betty Barclay (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Błyszczące tkaniny to nie tylko złoto i srebro. Marki proponują również metaliczne materiały w odcieniach fioletu (Gerry Weber), zieleni (New Look) czy różu (Mohito). Kreacje inspirowane kultowym klubem Studio 54 to także kult mini, imponujących dekoltów czy obcisłych kombinezonów. W nadchodzącym sezonie możecie łączyć je z lekkimi płaszczami lub kurtkami o charakterze disco. W poszukiwaniu połyskujących ubrań idealnych na karnawałową imprezę wybierzcie się do salonu Cubus oraz Reserved. Jeśli szukacie czegoś błyszczącego, ale dobrego do noszenia na co dzień – taką ofertę przygotowała marka Gerry Weber.

New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Gerry Weber (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Mohito (Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Mohito (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Cubus (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Reserved (Centrum Handlowe Klif w Gdyni).

Pamiętajcie, że czasem wystarczy błyszczący dodatek, aby wyglądać zjawiskowo. Akcesoria o księżycowym blasku znajdziecie m.in. w salonie Prima Moda czy H&M.

Prima Moda (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Prima Moda (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Trend idealnie sprawdzi się już teraz w stylizacjach przełomu sezonów. Wiosną disco błysk będzie jednym z najbardziej pożądanych elementów tworzących miejski look. Zabawcie się modą!