HIT JESIENI: GOŁĘBI BŁĘKIT

22.10.2015 Lekcja stylu

Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Klasyczny gołębi błękit kojarzy się z nobliwym stylem lat 50. To odcień, który przywołuje nieskazitelną szlachetność i wyrafinowaną elegancję tamtych czasów. Uczyni z Was prawdziwe damy.

Rozbielony, elegancki odcień szarości przełamanej błękitem to must-have jesieni. To kolor przypisany do klasyki – najlepiej sprawdza się przy eleganckich, czystych krojach nawiązujących do starego Hollywood. Doskonale uszyte kostiumy w tym wyrafinowanym kolorze nosiła Grace Kelly i bohaterka “Ptaków” Hitchcocka – Tippi Hedren.

Gołębi błękit to klasyk, który bywa także nowoczesny. To odcień pierwszego wyboru dla projektantów, którzy kochają współczesne, ascetyczne stylizacje. Duet Bohoboco w kolekcji jesień-zima 2015/2016 pokazał ten kolor, miksując nowoczesność z klasyką. Gorsetowe sukienki w gołębim odcieniu to esencja luksusu a’la ikony Hollywood.

Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Błękitno-szare zestawy Bohoboco z miękkich, ekskluzywnych tkanin i moherów to propozycja dla kobiet kochających wygodę, kobiecość, zmysłowy szyk.

Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Na rozmaite odcienie gołębiego błękitu postawił także w swojej damskiej kolekcji Hugo Boss. Nowoczesne kroje i wełny przypominające filc to świetne tło dla dyskretnej, awangardowej elegancji tego koloru.

Jak go nosić?

Zarówno kolekcie Bohoboco, jak i Hugo Boss pokazują to dobitnie – możecie skompletować zestaw idealnie pasujących do siebie części garderoby w identycznym odcieniu bądź zmiksować różne odcienie szarości
i błękitu: od stalowego grafitu (Robert Kupisz), poprzez perłową szarość (Marks&Spencer), po ciepły odcień błękitnego nieba (COS).

Boss Store (Dom Mody Klif w Warszawie)

Z czym go zestawić?

Gołębi błękit najlepiej wygląda z biżuterią i dodatkami w podobnych odcieniach. Kocha towarzystwo pereł, kryształu górskiego, platyny, srebra i stali. Do zestawów w tym kolorze noście nowoczesną biżuterię o prostych formach. Możecie też zdecydować się na nieprzemijającą klasykę: sznur pereł lub proste pierścionki z cyrkonią, kryształem górskim (jak np. Grace z kolekcji W.Kruk) lub brylantem. Na stopy załóżcie szare szpilki
(do garderoby o klasycznych kroju) lub buty na płaskim obcasie o jak najbardziej uproszczonej formie
(np. mokasyny – znajdziesz takie np. w kolekcji COS).

COS (Dom Mody Klif w Warszawie), Caterina (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Bohoboco (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Apart (Centrum Handlowe Klif
w Gdyni)