JAK DOBRAĆ OPRAWKI DO KSZTAŁTU TWARZY

12.12.2014 Lekcja stylu

Robak Optyk (Dom Mody Klif w Warszawie)

Dzisiaj okulary noszą już nie tylko osoby z wadą wzroku, ale także Ci, którzy chcą nadać swojemu wizerunkowi charakteru! Odpowiednio dobrane oprawki mogą całkowicie odmienić Wasz codzienny look. Nie wiecie, jakie najbardziej pasują do Waszego kształtu twarzy? Podpowiemy Wam, co zrobić, żeby okulary podkreśliły Waszą urodę nie przesłaniając jej!

1. Okrągła twarz wymaga uważnego doboru oprawek. Okulary powinnyście wybierać na zasadzie kontrastu –
w tym wypadku najlepiej sprawdzą się ramki kanciaste i kwadratowe. Najlepsze będą prostokątne szkła
w lekkiej oprawie. Znajdziecie je w salonie Vision Express w gdyńskim Klifie.
Vision Express (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

2. Owalna twarz daje szerokie pole manewru w wyborze wymarzonych oprawek. Niemal każdy fason będzie wyglądał doskonale. Powinnyście jednak być ostrożne przy wybieraniu ich rozmiaru. Jeśli macie drobną twarz, duże szkła mogą zaburzyć jej proporcje. I odwrotnie – zbyt małe szkła nie będą wyglądały dobrze na większej twarzy. Ładne produkty znanych światowych marek, m.in. Prada, Versace czy Yves Saint Laurent, znajdziecie
w salonie Robak Optyk w Domu Mody Klif w Warszawie.

3. Kwadratowa twarz charakteryzuje się mocno zarysowaną linią szczęki oraz wyraźnie zaznaczonymi kościami policzkowymi. W tym przypadku zadaniem oprawek jest złagodzenie jej rysów. Pomogą Wam w tym modele
o owalnym i okrągłym kształcie oraz tak zwane „kocie oczy”. Absolutnie unikajcie kanciastych ramek! Wiele modeli, które podkreślą walory Waszej urody, znajdziecie w salonie Twoje Soczewki w CH Klif w Gdyni.

Vision Express (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

4. Twarz trójkątna. Jeśli Wasza twarz jest szersza u góry, a wąska u dołu, wybierzcie oprawki o zaokrąglonej dolnej krawędzi. Dobrze będą wyglądały także te o okrągłym kształcie. W tym wypadku zrezygnujcie
z kwadratowych i prostokątnych szkieł, a także z kocich oczu. Ciekawe oprawki dopełniające Wasz wizerunek znajdziecie między innymi w salonach H&M, Zara i Cubus.

Pamiętajcie, że zawsze możecie skorzystać z porady stylisty w salonach optycznych. Pracują tam specjaliści, którzy najlepiej orientują się w ofercie i panujących trendach. Z doświadczenia także wiedzą, jakie oprawki pasują do konkretnego kształtu twarzy i typu urody. A to bardzo ważna decyzja! W okularach spędzacie przecież większość dnia – musicie czuć się w nich przede wszystkim komfortowo.

Robak Optyk (Dom Mody Klif w Warszawie)

Najlepiej, jeśli przymierzycie różne typy oprawek, by zobaczyć, w jakich będziecie czuły się najlepiej. Bo o to przede wszystkim chodzi! Jakie macie doświadczenia z doborem idealnych okularów? Znalazłyście już swoje ulubione?