K JAK KOMBINEZON, CZYLI JAK ZA POMOCĄ JEDNEJ RZECZY STWORZYĆ SPEKTAKULARNY LOOK

08.08.2013 blog

Jeden element garderoby a pozwala zrobić piorunujące wrażenie! Mowa o kombinezonie, który tego lata podbił ulice zaraz po tym jak szturmem wdarł się na wybiegi. Jednoczęściowy strój złożony ze spodni i topu zszytych na wysokości talii za pomocą jednego szwu (tzw. overall) w swoich kolekcjach mieli m.in. Valentino i Giorgio Armani.

Według projektantów kombinezon powinien być niezwykle szykowny, świetnie skrojony, dopasowany do sylwetki i pełen nawiązań retro. W eleganckim wydaniu widzą go także Karl Lagerfeld i Christian Dior. Zachowujący minimalistyczną formę strój subtelnie lśni jednak satynowym blaskiem, co nadaje mu futurystyczny sznyt. Bardziej swobodną wersję zaproponowali Emilio Pucci i Mulbery (kombinezony pokryte są u nich egzotycznymi printami w mocnych energetycznych barwach i nie leżą już tak blisko ciała), Charlotte Ronson (kombinezon w wersji hippie) oraz Max Mara. Ta ostatnia marka najbardziej nawiązała do pierwotnego, roboczego charakteru stroju poprzez utrzymanie go w stonowanej kolorystyce, niedbałe wywinięcie rękawów i mankietów oraz nonszalancką stylizacje modelek (pozornie nieuczesane włosy i odgarniająca je szeroka opaska jak przy wielkich porządkach).

Max Mara (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

W sklepach Liu Jo i New Look znajdziemy także kombinezony uszyte z ponadczasowego dżinsu, a w Stefanel w neonowych odcieniach. Już prawie nikt nie pamięta, że jeszcze do niedawna, bo niemalże do lat 70. jednoczęściowe ubranie zarezerwowane było dla pracowników fizycznych albo sportowców (w tym przypadku jako strój kąpielowy lub narciarski). Do świata wielkiej mody zaadaptowały je gwiazdy, które w kombinezonie dostrzegły potencjał na spektakularny strój sceniczny. Rozsławiła go m.in. Diana Ross z kultowego zespołu ABBA. Dziś noszą go wszystkie fashionistki!

Liu Jo (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

New Look (centrum Handlowe Klif Gdynia)

Pinko (Dom Mody Klif Warszawa)

Solar (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Stefanel (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)