KOCIE OKO

13.02.2014 Sekrety urody

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Zmysłowa czarna kreska na górnej powiece to idealny makijaż na randkę. Nie dość, że wywołuje skojarzenie z seksownymi pin-up girls z plakatów lat. 50., to jeszcze jest bardzo modny w tym sezonie.

Chanel – Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Kocie oczy lansowali m.in. Lanvin, Chanel czy Haider Ackerman (ten ostatni przekornie w zestawieniu
z nonszalancką fryzurą i ubraniami w męskim stylu). Na fali jest zarówno wersja klasyczna looku (czyli pojedyncza linia narysowana na górnej powiece, lekko unosząca się w kierunku skroni), jak i bardziej awangardowe propozycje. Jakie? Kreska może pojawiać się w towarzystwie metalicznych cieni (jak u Chanel), w kąciku oka być mocno rozświetlona albo przyjmować nieco bardziej geometryczne kształty (np. zwijać się tak, by tworzyć kształt trójkąta).

Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

U Missoni pociągnięta jest aż do 1/3 długości dolnej powieki. Najważniejsze, by była wykonana bardzo precyzyjnie za pomocą specjalnego eyelinera (znajdziesz go m.in. w Sephorze) lub kredki (Giorgio Armani lub Yves Saint Laurent – dostępne w Douglasie). A co jeśli zadrży nam ręka? Nic straconego, wystarczy zgodnie
z radą makijażystki Melly Roncal sięgnąć po patyczek do uszu nasączony balsamem do ciała i z jego pomocą skorygować linię.

Dior – Douglas (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Max Factor – Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Przy tak wyrazistym makijażu oka, usta powinny pozostać naturalne, a cera – jasna i nieskazitelna. Efekt tajemniczego spojrzenia warto wzmocnić, sięgając po pogrubiającą maskarę (sprawdźcie nowość od Max Factor albo maskarę „upside down” z Sephory).