N JAK NUDE, CZYLI EKSPONUJEMY CIAŁO

08.05.2013 Alfabet Mody

W tym sezonie możemy pozwolić sobie na odrobinę nagości. Rzeczywistej lub pozornej, bo popularnością cieszą się zarówno delikatne, lekko prześwitujące siateczkowe tkaniny, ażury i przezroczyste wstawki w ubraniach i akcesoriach, jak i stroje w cielistych odcieniach, które tylko dają wrażenie odkrytego ciała.

Pierwsze na wybiegach pokazali: Roberto Cavalli, Tom Ford, Haider Ackerman, Giambatista Valli i Helmut Lang. Transparentne elementy garderoby najlepiej sprawdzają się w stylizacjach utrzymanych w duchu sportowej elegancji. Siateczkowe topy zestawione z wielkimi daszkami i klasycznymi spodniami pozwolą stworzyć bardzo nowoczesny look.

1. Pinko (Dom Mody Klif Warszawa) 2. Mohito (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3.Caterina (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Przezroczyste są też spódnice! W wersji bardziej odważnej eksponować mogą całe nogi, a nawet pośladki. Ale to wersja raczej wybiegowa. Na co dzień lepiej sprawdzą się te, które mają prześwitujące tylko fragmenty albo uszyte są z wielu zwiewnych warstw i wyposażone w subtelną halkę.

 

Spódnica Hexeline (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Dobrym wyborem będą także akcesoria z prześwitującymi wstawkami: buty czy torebki. Warto postawić też na całkiem bezbarwny płaszcz.

1. New Look (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Mohito (Dom Mody Klif Warszawa)

Nagość udawaną lansują zaś Christopher Kane, Rick Owens czy Calvin Klein. To właśnie oni pokochali delikatne beżowe, brzoskwiniowe i pudrowo-różowe odcienie określane jako nude. Cieliste kolory najciekawiej wyglądają w wersji total look, czyli kiedy tworzą monochromatyczną stylizację od stóp do głów. Lubią też towarzystwo innych klasycznych kolorów, takich jak czerń i biel oraz ascetyczne fasony. To idealna propozycja dla miłośniczek minimalizmu i elegancji.

1. Caterina (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 2. Pinko (Dom Mody Klif Warszawa) 3. Liu Jo (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 4. Prima Moda (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 5. Aryton (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)