NAJMODNIEJSZE FRYZURY NA LATO 2015

26.06.2015 Sekrety urody

Bumble and bumble w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Wakacje to nie czas na misterne upięcia i fryzury stylizowane godzinami. Zależy nam przede wszystkim
na wygodzie i naturalności. To czas na odrobinę nonszalancji i włosów „czesanych wiatrem”. Na szczęście najnowsze trendy temu sprzyjają.

Do najmodniejszych fryzur należą rozpuszczone włosy, z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem, układające się w delikatne fale – jak na pokazach Sonii Rykiel, Driesa van Notena czy Pucciego.

Włosy naturalne

Rossmann (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

By uzyskać ten efekt czasem wystarczy po umyciu włosów pozwolić im wyschnąć bez użycia suszarki. Jeśli jednak Wasze włosy nie kręcą się naturalnie, możecie im w tym pomóc za pomocą kosmetyków. Wypróbujcie sól morską w spreju, np. Styliste ULTIME Sea Salt Beach Look z nowej serii kosmetyków Schwarzkopf (dostępne m.in. w drogerii Rossmann) lub sprej do włosów Bumble and Bumble Surf Infusion (dostępny w perfumerii Sephora). Wystarczy delikatnie spryskać suche lub wilgotne włosy, a następnie poskręcać je lub zmierzwić palcami. Jeśli są bardzo oporne nakręćcie je na wałki – to powinno pomóc.

Natoralny look

Styliste ULTIME w Rossmann (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Tak przygotowane włosy, można także zapleść w luźny warkocz. Nie musi rozpoczynać się u nasady głowy,
ma wyglądać bowiem jak zrobiony od niechcenia. Słowiański styl lansowali m.in. Erdem, Marissa Webb i Mara Hoffman.

Popularnością cieszy się także wet look, czyli włosy wyglądające jakbyście właśnie wyszły z wody. Niech zainspirują Was propozycje Balmain, Zaca Posena czy Gucciego. Wykonanie takiej fryzury wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Wystarczy na mokre po umyciu włosy nałożyć żel bądź nabłyszczający krem do włosów (Silk Brilliance Creme Alterna dostępny w perfumerii Douglas), a następnie zaczesać je po bokach głowy. Jeśli włosy są krótkie – zostawiamy je rozpuszczone, dłuższe – lepiej zebrać w kucyk lub nonszalancki koczek.

Wet look

Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif
w Gdyni)

Pamiętajcie o ochronie przed słońcem. Pomoże wam w tym olejek arganowy, np. Biovax dostępny w drogerii Rossmann.