NEW MILITARY

25.05.2015 Lekcja stylu

Manila Grace (Dom Mody Klif w Warszawie)

Militarny strój stał się interesujący dla miłośników mody już w czasie I wojny światowej. Nic dziwnego –
za szycie mundurów dla armii brytyjskiej zabrały się bowiem luksusowe marki, m.in. Burberry. Ważnym punktem w historii było wymyślenie przez jej założyciela, Thomasa Burberry, nieprzemakalnego materiału – gabardyny, z którego szyto następnie wojskowe płaszcze. Niezwykle praktyczne i wytrzymałe szybko stały się obiektem pożądania także cywilów.

Militarnie

Pinko (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Reserved (Centrum Handlowe Klif
w Gdyni), YES (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Badura (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

II wojna światowa przyniosła kolejne zapożyczenia z wojskowej garderoby: kurtki pilotki noszone przez amerykańskie siły lotnicze (pierwowzór popularnej dziś bomber jacket), ciężkie buty i okulary awiatorki.
Zaś wojna na Bliskim Wschodzie spopularyzowała kolor khaki, piaskowy i moro.

New military

Gerry Weber (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), H&M (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Scallini (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Taranko (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Wojas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Dziś wojskowe odniesienia na dobre zagościły na największych światowych wybiegach i na ulicach. Na wiosnę
i lato 2015 militarny look lansowali m.in. Marc Jacobs, Rag & Bone. Modelki nosiły spodnie bojówki, kurtki moro, kombinezony w kolorze khaki. Wojskowych inspiracji szukajcie w Reserved, Pinko czy Karen Millen. Rewolucję zrobiły siostry Rodarte i marka Sacai. Za ich sprawą styl złagodniał – militarne tkaniny połączyły się
z delikatnymi koronkami (Caterina, Zara). To absolutna nowości w interpretacji trendu!

Military

Karen Millen (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Scallini (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Furla (Dom Mody Klif w Warszawie), Stefanel (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Militarne ubrania codziennego użytku znajdziecie także w ofercie marek: Gerry Weber, H&M, Tommy Hilfiger czy Manila Grace. Przygotowaliśmy dla Was mały przegląd.