OPALENIZNA Z TUBKI

24.06.2013 Sekrety urody

Wymarzone wakacje dopiero we wrześniu, a ty już marzysz o lekkiej naturalnej opaleniźnie? Nic prostszego! Wystarczy sięgnąć po samoopalacze lub kosmetyki brązujące, które choć na chwilę pozwolą ci cieszyć się skórą wyglądającą jak muśnięta promieniami słońca! Producenci prześcigają się w wymyślaniu produktów o właściwościach przyciemniających skórę, stale dopracowując skład i konsystencję kosmetyków dla lepszego komfortu i jakości użytkowania.

Spośród kremów, pianek, mgiełek lub musów z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Jak to działa? Dzięki DHA (dihydroksyaceton), czyli występującym w samoopalaczach związku cukrowym który wchodząc w reakcję chemiczną z aminokwasami w warstwie rogowej naskórka powoduje jej przyciemnienie (na skutek tworzenia się barwnych związków polimerycznych zwanych melanoidami. W dodatku – to całkiem bezpiecznie, bo nie trzeba narażać skóry na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Brązujący olejek do ciała – The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Samoopalacze należy nakładać na czystą, poddaną wcześniej peelingowi skórę, bo to minimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień. A co jeśli jakimś cudem jednak się pojawią? Ratujmy się sokiem z cytryny! Za jego pomocą rozjaśnimy za bardzo przyciemnione miejsca (smarując, nie pijąc).

Samoopalacz do twarzy Clarins – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Jeśli na opaleniźnie zależy nam tylko przez jeden wieczór, wybierzmy pudry brązujące. Ciekawą ofertę ma Bobbi Brown – marka dostępna w Klifie w , albo obecna w Sephorze Givenchy. W kolekcji Croiserie tej ostatniej znajdziemy hit tego lata – subtelnie brązujący satynowy nabłyszczacz do ciała (Reflet Precieux), który, jak sama nazwa wskazuje, nie tylko nadaje skórze bursztynowy odcień, rozświetla ją oraz nadaje charakterystyczny „mokry” wygląd niczym po wyjściu z morza. Tylko po co wówczas wyjeżdżać?

Nabłyszczacz do ciała Givenchy – Sephora (Dom Mody Klif Warszawa, Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Puder brązujący Bobbi Brown – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Balsam brązujący – The Body Shop (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Cień do powiek – Yves Rocher (Dom Mody Klif Warszawa)

Puder brązujący Givenchy – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)