P JAK PASY

26.08.2015 Alfabet Mody

Cubus (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Marynarskie, op-art’owe, pionowe, poziome – pasy opanowały letnią garderobę. Ten ponadczasowy, wyrazisty wzór idealnie współgra z opalenizną i wakacyjnym stylem rodem z nadmorskich kurortów.

Szczególne miejsce pasy zajmują na ubraniach w stylu marynarskim (Mohito, Marella). Bluzki w czerwono-białe lub granatowo-białe cienkie paski możecie łączyć z wygodnymi szortami, żeglarkami i dodatkami z motywem kotwicy.

Stylizacja 1

Mohito (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Venezia (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Dobrym pomysłem na stylizację będzie także interpretacja miejskiego stylu popularnego w latach 90. Wystarczy zestawić ze sobą longsleeve z dekoltem „w łódkę” (szukajcie w H&M i Zara) z dżinsowymi spodniami z wysokim stanem. Dobierzcie do tego wygodne dodatki – mały skórzany plecak, trampki lub sandały na platformie oraz minimalistyczną biżuterię. Wieczorem wybierając się do klubu, sportowe obuwie zamieńcie na wysokie szpilki w intensywnym kolorze, a plecak na połyskującą kopertówkę!

Stylizacja 2

Twin-Set (Dom Mody Klif w Warszawie), Marks & Spencer (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), New Look (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Pasy są na tyle wyrazistym deseniem, że nie powinny pojawiać się w towarzystwie innych wzorów. Kierując się zasadą less is more (mniej znaczy więcej), elegancką koszulę w pasy z głębokim dekoltem (znajdziecie w Mohito) zestawcie z prostą ołówkową spódnicą w jednolitym kolorze. Wybierając z kolei spodnie w pasy (Marella, Pennyblack) postawcie na klasyczną górę.

Zestawienie 3

Max Mara (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Zara (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Mohito (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Decydując się na ubrania z pasiastym nadrukiem, pamiętajcie o najważniejszej zasadzie – pionowe i wąskie optycznie wyszczuplają oraz nadają sylwetce smukłości. Cienkie poziome pasy to idealne rozwiązanie dla wyjątkowo szczupłych kobiet, którym zależy na dodatkowych centymetrach w biodrach i talii.