P JAK PLISY

25.04.2014 Alfabet Mody

Urodzinowa sesja Domu Mody Klif w Warszawie.

Czasy, w których plisowane spódniczki kojarzone były z grzecznymi uczennicami prywatnych szkół żeńskich bezpowrotnie minęły. Projektanci na nowo odkryli tę harmonijkową fakturę i uczynili z niej must-have sezonu.

Max Mara (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), spódnica – Sisley (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), bluzka – Benetton (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Zamiast na ciężkich tkaninach plisy pojawiają się na delikatnych materiałach niczym w wiosenno-letniej kolekcji Celine. Na wybiegach dominują zwiewne tuniki, oryginalne spódnice (Dior proponuje plisy skośne
na spódnicach), a także dodatki z zaznaczonymi zakładkami. Świeże spojrzenie na ten kobiecy akcent zaproponowali w swoich kolekcjach również Proenza Schouler i projektanci marki Patrizia Pepe.

Max Mara (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), szpilki – Pollini (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Odwiedzając Dom Mody Klif w Warszawie oraz CH Klif w Gdyni, z pewnością zauważycie ten mocny trend sezonu. Spódnice znajdziecie między innymi we wspomnianej już Patrizia Pepe, salonie Max Mara
oraz w H&M. Z czym łączyć charakterystyczne faktury? Najlepiej z gładkimi materiałami – nie muszą być one jednak monochromatyczne. Zamiast klasycznej bluzki możecie założyć tunikę o ciekawym geometrycznym wzorze.

Patrizia Pepe (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), bluzka – Sisley (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Delikatne tkaniny powinno łączyć się z podobnymi. Jeśli nie boicie się eksperymentować z modą, plisowaną sukienkę możecie połączyć np. z oversize’ową marynarką – taką propozycję stylizacji zaproponował
Raf Simons na wybiegu Diora. Jonathan Sannders poszedł o krok dalej – plisy połączył ze sportową kurtką typu „bomber jacket”. Plisy w eklektycznym wydaniu? YES, PLEASE!