R JAK RÓŻOWY

14.03.2014 Alfabet Mody

Betty Barclay (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Ulubiony kolor małych dziewczynek tej wiosny awansuje do rangi najbardziej pożądanej barwy sezonu. Hitem jest odcień orchidei, ale modne są też róż pastelowy i energetyczna fuksja.

Różowy rozbielony pojawił się w kolekcjach: La Manii, COS czy H&M. Intensywniejszy odcień proponują: Patrizia Pepe, Simple i Marks & Spencer. Max Mara, i Molton postawiły zaś na różowe kwieciste wzory. Cukierkowe są płaszcze, bluzki, spodnie, sukienki, akcesoria, a nawet buty!

Wizerunkowe – Deni Cler Milano (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), bluzka – H&M (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), torebka – Molton (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Stawiamy na różowe ubrania w stylu minimalistycznym, czyli te o prostych fasonach i o rozbielonych odcieniach albo romantycznym – w tym przypadku mile widziane są motywy kwiatowe i subtelne falbany. Kolor ten świetnie sprawdza się, występując solo, choć warto także pobawić się w łączenie barw. Bezpiecznie jest zestawiać ze sobą różne odcienie różowego albo do jasnoróżowego dodać inne pastelowe kolory (brzoskwiniowy, błękitny albo ecru). Odważne z Was powinny postawić na duet fuksji z czerwienią
lub pomarańczą.

Wizerunkowe – Stradivarius (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), spodenki – Max Mara (Dom Mody Klif
w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni), torebka – Marks & Spencer (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

W tym sezonie różowy nie tylko zagości w szafach, ale i w kosmetyczkach. To główny bohater wiosennego makijażu Yves Saint Laurent, a właściwie bohater jedyny. Różowe są bowiem zarówno powieki, jak i usta.
Do łask wraca też klasyczny róż do policzków. Wystarczy spojrzeć na Carę Delevingne, top modelkę, będącą twarzą kampanii, by przekonać się, że różowego nigdy dość!

Błyszczyk – YSL, róż – Lancôme, róż – Clinique w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)