SKÓRA BEZPIECZNA PRZED SŁOŃCEM

29.08.2013 Sekrety urody

Przestraszona perspektywą dodatkowych zmarszczek, przebarwień, popękanych naczynek czy czerniaka dokładasz wielkich starań, by ukryć się przed słońcem? Nie ma takiej potrzeby!

Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć skórę, by z promieni słonecznych wyciągnąć to, co najlepsze – witaminę D (wytwarzaną przez organizm wyłącznie w kontakcie ze słońcem) i subtelną opaleniznę, która (o ile nie zbyt mocna) pozwala wyglądać efektownie. Warto zaznaczyć, że opalanie jest szkodliwe dla zdrowia wyłącznie wtedy, kiedy dochodzi do oparzenia skóry, czyli do jej widocznego zaróżowienia. Aby temu zapobiegać należy pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznymi (najczęściej oznaczanymi skrótem – SPF).

1. Głęboko nawilżająca emulsja do twarzy – L’Occitane (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2 Krem do opalania Clinique – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 3. Pomadka Clinique – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

1. Ochronny krem pod oczy Shiseido – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 2. Make-up z filtrem przeciwsłonecznym Clinique – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 3. Krem ochronny Dior – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

1. Ochronny preparat na usta i ramiona Ziaja 2. Krem ochronny do twarzy Estée Lauder – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia), Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa) 3. Pomadka ochronna La Prairie – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Skóra niezabezpieczona odpowiednim kosmetykiem na ogół ulega poparzeniu po 15 min. ekspozycji na słońce. Stosując krem z filtrem wydłużamy ten czas proporcjonalnie do wysokości filtra (aby go oszacować należy pomnożyć numer filtra razy 15). Kremem z filtrem należy posmarować się jednak godzinę przed wyjściem na słońce i powtarzać tę czynność co 2 godziny i po każdym wyjściu z wody. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy na świeżym powietrzu, a tym bardziej w egzotycznych krajach.

Krem do opalania Terracota – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

W takiej scenerii przed nadmiernym słońcem warto zabezpieczyć również włosy (pomocne będą specjalne odżywki lub mgiełki z filtrem albo krem rozcieńczony wodą). Usta i inne wrażliwe części ciała smarujemy zaś odpowiednimi balsamami w sztyfcie.

Krem do pielęgnacji przed i w trakcie opalania Collistar – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

Warunki miejskie są bardziej przyjazne, zwłaszcza w ojczyźnie (planując zmianę strefy klimatycznej powinniśmy pomyśleć o dodatkowej ochronie niż na co dzień). W mieście wystarczy na ogół stosowanie wyłącznie podkładu zawierającego niezbyt wysoki filtr, a to jest już standardem w przypadku renomowanych marek.

Krem ochronny Urban Environment Shiseido – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif Warszawa)

A co jeśli przytrafi nam się oparzenie? Z pomocą przyjdą łagodząco-nawilżające emulsje po opalaniu, które przyspieszają regenerację naskórka. Lepiej jednak nie dopuszczać, by były potrzebne.

Krem po opalaniu Lancaster – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)