ŚWIETLISTA CERA

02.04.2013 Sekrety urody

Wiosną nie tylko zapominamy o ciepłych płaszczach, puchowych kurtkach i wełnianych czapkach. Rezygnujemy również z mocnego makijażu, który raczej nie idzie w parze z letnią sukienką.

Makijaż, który jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się naturalny, przy wiosennym słońcu, nadaje twarzy niepożądany „efekt maski”. Kiedy nie możemy pochwalić się nieskazitelną cerą, podkład staje się dla niezbędny do ukrycia wszelkich niedoskonałości. Dostosowujemy go nie tylko do potrzeb naszej skóry, ale także do pory roku. Dlatego wraz z nadejściem ciepłych dni, rezygnujemy z ciężkich i kryjących podkładów i zastępujemy je lekkimi, bardziej nawilżającymi i rozświetlającymi skórę. Po zimie cera często bywa przesuszona, dlatego powinnyśmy wybrać podkład, który ma właściwości nawilżające. Warto również pamiętać o ochronie przed zbyt mocnym słońcem. Kosmetyk zawierający w sobie filtr przeciwsłoneczny będzie idealnym rozwiązaniem.

1. Podkład w płynie Rouge Bunny Rouge – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Lekki krem koloryzujący Rouge Bunny Rouge – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Ochrona i odpowiednie nawilżenie skóry to jednak nie wszystko. Po długim okresie zimowym, niedotleniona, lekko poszarzała skóra potrzebuje również rozświetlenia. Rouge Bunny Rouge ma w swojej ofercie emulsje rozświetlające, stanowiące idealną bazę pod makijaż oraz korektory, które redukują cienie i opuchliznę pod oczami, jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

1. Rozświetlający puder w kompakcie  Rouge Bunny Rouge – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Emulsja roświetlająca/baza pod makijaż  Rouge Bunny Rouge – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. BENEFIT Fine One One, rozświetlacz w sztyfcie do policzków i ust – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif).

Jeśli macie cerę tłustą, lub mieszaną, z tendencją do błyszczenia, istnieją podkłady matujące, które nie zatykają porów i idealnie stapiają się ze skórą. Przykład? Kompakt Sephora 8HR Wear Mattifying, który zawiera w sobie kompleks „Shine Block”, czyli kombinację dwóch pudrów o działaniu pochłaniającym nadmiar sebum i gwarantującym matową cerę przez 8 godzin.

1. Korektor Naked Disguise Rouge Bunny Rouge – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Puder w kompakcie Fresh Face Luminizing Powder – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif) 3. Matujący puder 8HR Wear Mattifying compact foundation – Sephora (Centrum Handlowe Klif Gdynia, Dom Mody Klif)