SZTUKA DEMAKIJAŻU

23.05.2013 Sekrety urody

Delikatny makijaż pomoże ci świetnie wyglądać na co dzień, ale dopiero właściwe jego zmywanie pozwoli zachować młody i zdrowy wygląd na lata. Dlatego demakijażowi warto poświęcić trochę uwagi. Jak robić go poprawnie?

Po pierwsze, regularnie! Choć czasem po ciężkim dniu każda minuta dzieląca cię od łóżka ma znaczenie, warto się zmobilizować, aby demakijaż zrobić wieczorem. To właśnie nocą, podczas snu dobrze oczyszczona skóra najłatwiej się regeneruje i najefektywniej czerpie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. Zapominając o wieczornym demakijażu narażamy cerę na zmęczony, ziemisty wygląd następnego dnia, a w dalszej perspektywie na szybsze jej starzenie.

Po drugie, warto sięgnąć po kosmetyki dostosowane do typu cery i umiejętnie aplikować je na twarz. Jak? Nakładając niewielką ilość kosmetyku (płynu lub mleczka do demakijażu – zależnie od potrzeb skóry) na wacik i delikatnie dociskając go do twarzy. Bardzo ważne, by nie trzeć skóry lecz właśnie subtelnie zdejmować z niej zabrudzenia. W podobny sposób usuwamy także makijaż oczu. Wacik nasączony płynem przykładamy do rzęs na ok. minutę i powtarzamy tę czynność do momentu, kiedy zabrudzenia przestaną zostawać na jego powierzchni.

1. Mleczko do demakijażu Lirene – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Płyn do demakijażu Lirene – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 3. Peeling L’Occitane – Sephora (Dom Mody Klif Warszawa) 4. Mleczko do demakijażu Garnier – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)

Od czasu do czasu, najlepiej 3 razy w tygodniu, dobrze jest sięgnąć także po płyn micelarny, który pieni się i spłukiwany jest wodą. Jego siła tkwi w strukturze. Zawarte w nim micele doskonale łączą się z tłuszczami, więc są niezastąpione w usuwaniu resztek oleistych kosmetyków, gwarantując poczucie świeżości, a ich hydrofilowa część wiążąc się z wodą, ułatwia oczyszczanie z kurzu i zanieczyszczeń.

Pozostaje jedynie na czystą twarz, nałożyć bogaty w składniki krem na noc i cieszyć się piękną skórą!

 

1. Płyn miceralny Biotherm – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia) 2. Płyn miceralny YSL – Douglas (Centrum Handlowe Klif Gdynia)