ZAPACH NA MIARĘ

28.12.2015 Sekrety urody

Angel Thierry Mugler dostępny w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Nowe perfumy to sprawdzony sposób, by rozproszyć zimowe smutki. I najbardziej pożądany prezent dla kogoś bliskiego. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najmodniejsze zapachy.

Zapach jak afrodyzjak

To już udowodnione: zapach działa na nasze zmysły i jest silnym komunikatem dla płci przeciwnej ???? Nic dziwnego, że na świecie pojawili się już specjaliści, zajmujący się… psychologią zapachów. Twierdzą oni, że odczucia naszego nosa stymulują obszary w mózgu, odpowiedzialne za wspomnienia i emocje. To dlatego „ubrane” w zapach możemy wabić, dowolnie wpływać na nastrój i regulować sposób, w jaki inni nas odbierają. By jednak stała się magia, trzeba znać kilka perfumiarskich sekretów.

Natura ma w ofercie wiele zapachowych afrodyzjaków. Na myśl przychodzą od razu klasyczne i najpopularniejsze nuty kwiatowe. Zdaniem ekspertów w perfumach mają one za zadanie przywołać kobiecą delikatność, subtelność, piękno. Na partnera niezawodnie zadziałają kuszące, ciepłe i pikantne wonie przypraw: różowego pieprzu, cynamonu, goździków, gałki muszkatołowej, drzewno-balsamiczne: drzewa sandałowego lub cedru czy kadzidlano-żywiczne, np. żywicy olibanowej.

Na zmysły silnie działają też oryginalne, rzadko spotykane zapachy, np. kwaśnych liści czarnej porzeczki czy soli morskiej. Koło osoby spryskanej takim zapachem trudno przejść obojętnie.

Zarówno w damskich, jak i męskich perfumach, podobnie działają tzw. nuty zwierzęce (piżmo, ambra, kastoreum). Do mieszanek dla mężczyzn dodatkowo dodaje się aromaty, które kojarzą się jednoznacznie z męskim światem: nuty skórzane, drzewne, a nawet tytoniu i alkoholu, np. whisky i wódki.

Luksusowy flakon

Jean Paul Gaultier w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Nowoczesne perfumy to nie tylko luksusowy zapach, ale i cenny, designerski flakon, zaprojektowany najczęściej przez znanego projektanta. By dzieło było unikalnym osiągnięciem sztuki użytkowej, jego twórcy inspirują się niemal wszystkim, co otacza nas na co dzień: kształtem kobiecego czy męskiego ciała (Jean Paul Gaultier dostępne w Douglas), kroplą wody, damską torebką (Marc Jacobs dostępne w Sephora), gałęzią drzewa, kamieniem (Tendre Est La Nuit Majda Bekkali dostępne w Perfumerii Quality Missala) czy zwykłym jabłkiem (Zapach DKNY dostępny w Douglas).

Marc Jacobs w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Majda Bekkali w Perfumerii Quality Missala (Dom Mody Klif w Warszawie)

Designerzy sięgają także do klasyków wzornictwa z poprzednich epok (Aqua Allegoria Guerlain dostępne w Sephora, Shalimar Guerlain dostępne w Douglas) oraz do… marzeń o bogactwie i pięknie (jak w przypadku zapachu Angel Thierry Mugler dostępne w Sephora czy One Million Paco Rabanne dostępne w Super-Pharm).

Guerlain w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Paco Rabanne w Super-Pharm (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni)

Najnowsze i najbardziej luksusowe flakony nawiązują jednak do tradycyjnych, prostych w formie butelek na perfumy, zdobionych kunsztownymi złotymi i srebrnymi zdobieniami, jakby prosto z Orientu (Sisley dostępne w Douglas, Boadicea The Victiorious dostępne w Perfumerii Quality Missala).

Dior w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Sisley w Sephora (Dom Mody Klif w Warszawie, Centrum Handlowe Klif w Gdyni) oraz Douglas (Centrum Handlowe Klif w Gdyni), Boadicea w Perfumerii Quality Missala (Dom Mody Klif w Warszawie)

Które perfumy chciałybyście dostać w prezencie?