Zmiany w funkcjonowaniu parkingu

Od czwartku 1 lipca parkowanie w Galerii Klif będzie płatne, – przy czym pierwsza godzina będzie gratis a druga tylko 4 zł. Zmiana ułatwi klientom Galerii znalezienie miejsca postojowego na czas zakupów i spotkań w Galerii. Aby ułatwić opłaty za parkowanie klienci mają do dyspozycji aplikację APCOA FLOW. Umożliwia ona szybką opłatę za parking, a także przedłużenie czasu parkowania bez podchodzenia do samochodu. Opłat można także dokonać w 14 parkomatach umieszczonych na parkingach na terenie Galerii i obok niej. Mieszkańcy, dla których parkingi po Galerią Klif to miejsce stałego parkowania, mogą wykupić abonament. Parking pozostaje całodobowy.

W jaki sposób zarejestrować swój pojazd w aplikacji APCOA FLOW?

Aplikacja APCOA FLOW dostępna jest na Google Play lub Apple Store.

 1. Uruchom aplikację i wybierz kraj POLSKA.
 2. Zarejestruj się podając:
  1. Imię i nazwisko, adres email, zdefiniuj hasło
  2. Wprowadź numer rejestracyjny pojazdu (możesz dodać kilka pojazdów)
  3. Podaj dane karty płatniczej, z której będą pobierane środki za parkowanie (możesz dodać kilka kart)

Jak wnieść opłatę za parkowanie poprzez aplikację?

 1. Po zaparkowaniu samochodu uruchom aplikację APCOA FLOW (na mapie zobaczysz swoją lokalizację).
 2. Kliknij w strefę parkowania lub ikonę parkingu.
 3. Kliknij w przycisk PARKUJ, aby określić czas parkowania.
 4. Przesuń zielony punkt w prawo w celu zaznaczenia czasu parkowania. W miarę przesuwania punktu po okręgu, pola bezpośrednio nad punktem określą czas parkowania oraz związaną z nim opłatę.
 5. Naciśnij START, a następnie potwierdź zgodę na obciążenie Twojej karty kwotą za parkowanie np. ZAPŁAĆ 2,00 zł.
 6. Gdy opłacony czas parkowania będzie się zbliżał do końca, otrzymasz powiadomienie na telefon. Będziesz mógł wtedy przedłużyć czas parkowania o kolejny okres ponownie wnosząc opłatę za przedłużenie.
 7. Po zakończeniu parkowania na Twój adres email otrzymasz podsumowanie sesji parkowania.

Warto wiedzieć: Przed kliknięciem przycisku START możesz zmienić pojazd, którym parkujesz (na ekranie z przyciskiem START kliknij w zieloną ikonkę edycji obok numeru rejestracyjnego Twojego domyślnego pojazdu, zmień na inny wcześniej zdefiniowany pojazd lub dodaj nowy).

Jak skorzystać z parkomatu?

To proste! Zaparkuj auto, a w najbliższym parkomacie (jest ich razem 14) wpisz numer rejestracji swego pojazdu, opłać wybrany czas (gotówką lub kartą), pobierz bilet i idź na zakupy! Nie trzeba umieszczać biletu za szybą pojazdu.

Dlaczego wprowadziliśmy odpłatność za parkowanie?

Lato to czas wzmożonego ruchu w całej Gdyni, głównie ze względu na liczne festiwale i miejskie wydarzenia, które przyciągają do miasta dziesiątki tysięcy turystów. W poprzednich sezonach sytuacja ta potrafiła znacząco uszczuplić miejsca parkingowe, zwłaszcza, że korzystali z nich nie tylko klienci Galerii, ale także turyści i okoliczni mieszkańcy. Tegoroczna decyzja miasta Gdynia rozszerzyła także strefy płatnego parkowania znajdujące się w Orłowie.

Dlatego w trosce o komfort naszych klientów wprowadziliśmy płatne miejsca parkingowe, które zabezpieczą wolne miejsca na parkingu i zmniejszą problem korków okresowo tworzących się przy wyjazdach z parkingu.

Parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych podlega takim samom opłatom jak pozostałe miejsca.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących obsługi aplikacji prosimy o kontakt na adres flow@apcoa.pl.

Cennik

TOP